تفاهم‌نامه همکاری بین پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و سازمان نقشه‌برداری کشور منعقد شد

۰۸ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۱:۰۸ کد : ۱۲۱۴۲ اخبار
تعداد بازدید:۲۷۸
تفاهم‌نامه همکاری بین پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و سازمان نقشه‌برداری کشور با هدف کمک به ایجاد و توسعه کسب و کارهای فناور منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از پارک علم و فناوری، این تفاهم‌نامه با هدف کمک به ایجاد و توسعه کسب و کارهای فناور از طریق ارائه خدمات عمومی و تخصصی با ارزش افزوده بالا، جذب سرمایه‌گذاری و ورود کارآفرینان و واحدهای صنعتی به بازارهای داخلی و جهانی و انجام همکاری‌هایی در حوزه فناوری و کارآفرینی ،۶ مرداد ۱۳۹۹ بین دکتر عباس زارعی هنزکی، رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و مهندس مسعود شفیعی، رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور به امضا رسید.

گسترش و توسعه کسب و کارهای دانش‌بنیان در زمینه فناوری‌ها و سامانه‌های مهندسی نقشه‌برداری و ژئوماتیک؛ استفاده از ظرفیت‌های آزمایشگاهی، کارگاهی، تجهیزات و مشاوران تخصصی و کسب و کار طرفین برای کمک به صاحبان ایده در زمینه‌های تخصصی مرتبط و انجام پروژه‌های کاربردی مورد نیاز کشور؛ استفاده از ظرفیت‌های شرکت‌های عضو پارک برای تولید نرم‌افزار، زیرساخت‌های نرم‌افزاری و استفاده از داده‌های نقشه‌برداری و اجرای برنامه‌ها و رویدادهای کارآفرینی و فناوری به‌صورت مشترک از جمله زمینه‌های همکاری این تفاهم‌‌نامه است.
همچنین همکاری مشترک در ایجاد مرکز رشد و نوآوری تخصصی حوزه مهندسی نقشه‌برداری؛ حمایت از صاحبان ایده و ایجاد کسب و کارهای جدید به‌صورت مشترک؛ برگزاری نشست‌های مشترک بین سازمان و شرکت‌های عضو پارک در حوزه‌های مهندسی نقشه‌برداری و ژئوماتیک؛ استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان درحوزه نرم‌افزار و زیرساخت‌های مورد نیاز فناوری اطلاعات به‌منظور دستیابی به اهداف توسعه دولت الکترونیک در سازمان نقشه‌برداری و استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان برای توسعه و پشتیبانی سامانه‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری مورد نیاز سازمان را می‌توان از دیگر همکاری‌های مشترک موضوع تفاهم‌نامه منعقده برشمرد.
 


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.