برگزیدگان رویداد ادبی، هنری و بهداشت روانی مسابقه ترم کرونایی معرفی شدند

۱۲ خرداد ۱۳۹۹ | ۱۱:۳۱ کد : ۱۱۶۵۶ اخبار
تعداد بازدید:۴۹۳
برگزیدگان رویداد ادبی، هنری و بهداشت روانی مسابقه ترم کرونایی،۱۰ خرداد ۱۳۹۹ معرفی شدند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از مرکز مشاوره دانشگاه، در مراسم اختتامیه رویداد ادبی، هنری و بهداشت روانی مسابقه ترم کرونایی که با حضور دکتر سعید حبیبا، معاون دانشجویی دانشگاه تهران و دکتر منصوره السادات صادقی، مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به میزبانی مرکز مشاوره دانشگاه تهران و به‌صورت مجازی برگزار شد، برگزیدگان رویداد ادبی، هنری و بهداشت روانی مسابقه ترم کرونایی، معرفی شدند.
دکتر محمدرضا علم، معاون دانشجویان داخل وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، که به‌صورت مجازی در این جلسه حضور داشت، ضمن تقدیر از مشارکت گسترده دانشجویان دانشگاه‌های کشور، این رویداد را تاریخی توصیف کرد و گفت: «شاید اولین بار در کشور و یا دنیا باشد که چنین رویدادی برگزار شده است و من در این فرصت از تمامی دست‌اندرکاران و به‌ویژه دانشجویان تقدیر و تشکر می‌کنم».
در ادامه حمید پیروی، رئیس مرکز مشاوره دانشگاه تهران، در خصوص برگزاری این رویداد خاطرنشان کرد: «از نخستین روزهای اسفند ماه سال گذشته با انتشار خبر شیوع ویروس کرونا در کشور، ناگهان با پدیده‌ای غریب و هولناک به نام پاندمی کرونا روبه‌رو شدیم. از این‌رو مرکز مشاوره دانشگاه تهران، بنا بر مسئولیت اجتماعی و احساس تکلیفی که دارد با تکیه بر توانمندی‌های جمعیت فرهیخته دانشجویی کشور و با همکاری دفتر مشاوره و سلامت وزارت عتف و همچنین کانون دانشجویی همیاران سلامت روان، برآن شد که با طراحی و اجرای برنامه‌های اجتماع محور با محوریت دانشجویان، زمینه خلق فرصت‌های با هم بودن و اقداماتی کنشگرانه و مثبت در جمعیت دانشجویی را فراهم سازد».
وی افزود: «در این رویداد که با هدف تقویت امید و ارتقا راهکارهای سازگارانه و توأم با مراقبت در دانشجویان صورت گرفت، کوشش شد تا دانشجویان در خلق آثار، رویکردی مثبت و امیدبخش داشته باشند، به همین دلیل خلق آثار در قالب طنز مورد تأکید قرار گرفت».
رئیس مرکز مشاوره دانشگاه تهران، تصریح کرد: «این رویداد از اسفند ۱۳۹۸ شروع و تا بهار ۱۳۹۹ با محوریت خودمراقبتی و رعایت بهداشت در پیشگیری و مبارزه با کرونا، نوع‌‌‌دوستی و مسئولیت‌پذیری اجتماعی در پیشگیری و مبارزه با کرونا، بهداشت روان، امیدواری و اوقات فراغت در ایام کرونایی، عوارض، پیامدها و آموخته‌های فردی، اجتماعی و خانوادگی در ایام کرونا برگزار شد».
پیروی، در خصوص میزان مشارکت دانشجویان گفت: «تعداد یک هزار و ۱۰۴ اثر به دبیرخانه رویداد با مشارکت دانشجویان ۱۰۹ دانشگاه از سراسر کشور ارسال شد و نزدیک به دو هزار دانشجو از دانشگاه‌های سراسر کشور نیز در شبکه‌های اجتماعی گوناگون متعلق به رویداد عضو شدند. آثار پس از دریافت، جهت ارزیابی به کمیته داوری ارسال شدند تا از بعد روان‌شناختی و هنری مورد بررسی قرار گیرند که پس از بررسی‌های لازم برگزیدگان اول تا سوم مشخص و معرفی شدند».

اسامی برگزیدگان رویداد ادبی، هنری و بهداشت روانی مسابقه ترم کرونایی به شرح زیر است:
برگزیدگان اول: محمدرضا جعفری ندوشناز پردیس شهیدان پاک‌نژاد یزد (فیلم)، الهه ایزدی از دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات تهران (داستان)، مهسا سنایی از دانشگاه تهران (خاطره) و رضا توحیدمنش از دانشگاه جهرم (پادکست)
برگزیدگان دوم: یگانه جمالی از دانشگاه اصفهان (پوستر)، سولماز الیاس‌زاده از دانشگاه هنر اسلامی تبریز (پوستر)، احسان صادقی از دانشگاه تهران (دل‌نوشته) و زهرا نظرپور از دانشگاه صنعتی خاتم الانبیا (دکلمه)
برگزیده سوم: کیمیا محمدی از دانشگاه کردستان (نقاشی / تصویرسازی)


( ۳ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.