برگزاری نشست مشترک دبیران مناطق دهگانه و معاونان دانشجویی دانشگاه‌های منطقه یک کشور

۱۰ خرداد ۱۳۹۹ | ۱۵:۳۱ کد : ۱۱۶۴۰ اخبار
تعداد بازدید:۵۸۰
نشست مشترک دبیران مناطق دهگانه و معاونان دانشجویی دانشگاه‌های منطقه یک کشور، به میزبانی دانشگاه تهران برگزار شد.
برگزاری نشست مشترک دبیران مناطق دهگانه و معاونان دانشجویی دانشگاه‌های منطقه یک کشور

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از معاونت دانشجویی، این نشست با حضور معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس سازمان خدمات دانشجویی، رئیس صندوق رفاه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، معاون امور دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویی وزارت علوم، دبیران مناطق ده‌گانه، معاونان دانشجویی دانشگاه‌های منطقه یک و مدیران سازمان خدمات دانشجویی، ۳ خرداد ۱۳۹۹ به‌صورت مجازی برگزار شد.
دکتر سعید حبیبا، معاون دانشجویی دانشگاه تهران و دبیر منطقه یک دانشگاه‌های کشور، هدف از برگزاری این نشست را تشریک مساعی دانشگاه‌های کشور در راستای تصمیمات ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا و مسأله بازگشایی دانشگاه‌ها از ۱۷ خرداد ماه عنوان کرد.
سپس دکتر مجتبی صدیقی، معاون وزیر و رئیس سازمان خدمات دانشجویی در رابطه با بازگشایی دانشگاه‌ها گفت: «تا این زمان تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا در خصوص بازگشایی دانشگاه صرفاً برای دانشجویان دکتری آن هم به‌صورت محدود و به تشخیص استاد و آموزش برای رشته‌هایی که نیاز به فعالیت فیزیکی در آزمایشگاه، مزرعه و بیمارستان دارند، بوده است. شرایط سراهای دانشجویی مانند قبل آمادگی پذیرش دانشجویان را ندارد و بازگشت دانشجویان بایستی به‌صورت حداقلی صورت پذیرد و هر دانشگاهی متناسب با شرایط و امکانات خود می‌تواند در این باره تصمیم‌گیری کند».
وی افزود: «در صورت بازگشایی دانشگاه‌ها، سرو غذا در رستوران‌ها را نخواهیم داشت و تنها دانشگاه‌ها در صورت لزوم می‌توانند غذا را در ظروف در بسته و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی بین دانشجویان توزیع کنند».
دکتر صدیقی، اظهار کرد: «برآیند این جلسات در اختیار وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، جهت انتقال به ستاد ملی مبارزه با کرونا قرار می‌گیرد تا در خصوص زمان بازگشایی، نحوه بازگشایی و شروع سال تحصیلی آینده تصمیمات لازم اتخاذ شود».
در این نشست همچنین دکتر محمدرضا علم، معاون امور دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویی، ضمن تشکر از میزبانی دانشگاه تهران گفت: «به دنبال یافتن راهکارهایی هستیم تا در صورت بازگشایی دانشگاه‌ها، با رعایت پروتکل‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا، آسیبی متوجه دانشجویان، استادان و کارکنان نشود».
در ادامه دبیران مناطق ده‌گانه و معاونان دانشجویی دانشگاه‌های منطقه یک، تجربه‌ها و اقدامات صورت گرفته توسط دانشگاه‌های مناطق خود را مطرح کردند و چالش‌های پیش‌روی حوزه معاونت دانشجویی دانشگاه‌ها را در شرایط بحران کرونا عنوان و به بحث و تبادل نظر پرداختند.
لزوم راه‌اندازی سراها و نداشتن ظرفیت کافی در سراها به‌ویژه دانشگاه‌هایی که تنها تحصیلات تکمیلی دارند، واحدهای عملی، زمان شروع نیمسال آینده، راه‌اندازی رستوران‌ها و ارائه خدمات رفاهی به دانشجویان، مشکلات و نبودن اعتبار لازم جهت تهیه اقلام ضدعفونی و بهداشتی توسط دانشگاه‌ها، تداوم برگزاری کلاس‌ها به‌صورت مجازی به‌ویژه برای دانشجویان کارشناسی و برگزاری امتحانات پایان ترم دانشجویان تحصیلات تکمیلی به‌صورت مجازی تا حصول اطمینان کامل از وضعیت پایدار ایمنی در برابر همه گیری ویروس کرونا از جمله مباحث مهم مطرح در این نشست بود.
در پایان نیز مقرر شد، دبیران مناطق ده‌گانه، دانشگاه‌های منطقه خود را در جریان مباحث مطرح در این جلسه قرار دهند و پیشنهادهای دانشگاه‌های منطقه را در خصوص زمان بازگشایی، نحوه بازگشایی، زمان شروع سال تحصیلی جدید، بازگشایی سراها، نحوه برگزاری امتحانات، دروس عملی و … در اسرع وقت در اختیار سازمان خدمات دانشجویان کشور جهت انتقال به وزیر علوم و ستاد ملی مبارزه با کرونا قرار دهند.
 


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.