نظارت اتحادیه بین‌المللی دانشگاه‌های جهان (IAU) بر تأثیرات بیماری کرونا در حوزه آموزش عالی

۱۰ خرداد ۱۳۹۹ | ۱۲:۵۸ کد : ۱۱۶۳۸ اخبار
تعداد بازدید:۴۶۶
اتحادیه بین‌المللی دانشگاه‌های جهان (IAU)، به‌عنوان یک سازمان مردم نهاد مستقل بین‌المللی بر تأثیرات بیماری کرونا در حوزه آموزش عالی، نظارت می‌کند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، بیش از یک و نیم میلیارد دانشجو و دانش‌آموز جوان در سراسر دنیا از همه‌گیری کرونا متأثر و متضرر شده‌اند. اتحادیه بین‌المللی دانشگاه‌های جهان (IAU) که در سال ۱۹۵۰ زیر نظر یونسکو تأسیس شده و به عنوان یک سازمان مردم نهاد مستقل بین‌المللی شناخته می‌شود، از نزدیک بر آثار کوید ۱۹، در حوزه آموزش عالی نظارت می‌کند.
این اتحادیه، اولین مطالعه بین‌المللی در این خصوص را انجام داده است که نتایج آن به زودی منتشر می‌شوند. همچنین این مؤسسه در نظر دارد تا با همکاری سازمان‌های همکار و در سطح بین‌المللی یک نظرسنجی دیگر (در ماه سپتامبر) انجام دهد. هدف از این بررسی‌ها، شناسایی چالش‌های اصلی دانشگاه‌ها و سایر مؤسسات آموزش عالی در کوتاه مدت، میان مدت، بلند مدت و در نهایت ارائه راهکار است.
به منظور درک بهتر این آثار و پیدا کردن راهکار مناسب، مجموعه‌ای از منابع که توسط این اتحادیه گردآوری شده‌اند در وب سایت اتحادیه به آدرس https://www.iau-aiu.net/Covid-19-Higher-Education-challenges-and-responses در اختیار فعالان این حوزه قرار داده شده است. این اطلاعات شامل آخرین تحولات در حوزه تأثیر همه‌گیری ویروس کرونا بر دانشگاه‌ها است و توصیه‌ها و نیز اقدامات انجام شده در این خصوص را به اشتراک می‌گذارد.
دانشگاه تهران نیز به عنوان یکی از اعضای بورد اتحادیه IAU، ضمن مشارکت در برنامه مذکور، از کلیه دانشگاه‌ها، مؤسسات و مراکز آموزش عالی دعوت می‌کند تا ضمن مطالعه اطلاعات ارائه شده در وب سایت اتحادیه، در تکمیل این برنامه از طریق به اشتراک‌گذاری تجربیات خود همکاری کنند.
دانشگاه‌ها، مؤسسات و سازمان‌ها از سراسر جهان می‌توانند از طریق ارسال ایمیل به آدرس‌های a.sudic@iau-aiu.net و s.andriambololo@iau-aiu.net تجربیات خود را به اشتراک بگذارند.


( ۲ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.