جلسه معاونان و مدیران بین‌الملل دانشگاه‌های بزرگ کشور برگزار شد

۲۱ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۳:۱۴ کد : ۱۱۲۵۱ اخبار
تعداد بازدید:۱۶۸۹
جلسه معاونان و مدیران بین‌الملل دانشگاه‌های بزرگ کشور، به میزبانی معاونت بین‌الملل دانشگاه تهران برگزار شد.
جلسه معاونان و مدیران بین‌الملل دانشگاه‌های بزرگ کشور برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از معاونت بین‌الملل، این جلسه، ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ با حضور دکتر سالار آملی، قائم مقام وزیر در امور بین‌الملل و رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، به صورت مجازی برگزار شد.
دکتر سالار آملی، در ابتدای این جلسه در خصوص مسائلی همچون وجود شرایط ویژه در همکاری‌های علمی-بین‌المللی به علت بروز بحران کرونا و ضرورت تبدیل این تهدید به فرصتی برای انتقال تجربیات جوامع مختلف به عنوان پایه و اساس تحقیقات علمی مطالبی را عنوان کرد.
وی بر لزوم ارتباط با دانشگاه‌های خارجی که با آنها تفاهم‌نامه منعقد شده است و هم چنین نقش مهم و ظرفیت انجمن‌های علمی در شرایط تحریم و بیماری کرونا جهت بستر سازی همکاری‌های علمی بین‌المللی تاکید کرد.
در ادامه جلسه، معاونان و مدیران بین‌الملل حاضر در جلسه سوالات و مسائل مرتبط با چالش‌های پیش روی امور بین‌الملل در شرایط بحران کرونا را مطرح کرده و به بحث و تبادل نظر پرداختند. تاکید بر ضرورت تسهیل بازگشت دانشجویان و استادانی که فرصت مطالعاتی آنها در کشورهای خارجی به علت بحران کرونا ناتمام مانده است، از جمله مهمترین موضوعات مطرح شده در این جلسه بود. هم چنین در پایان مقرر شد جمع بندی جلسه برای ارائه به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تهیه و تدوین شود.


( ۲۳ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.