معاون دانشجویی دانشگاه تهران تشریح کرد؛

اقدامات اجرایی و پیشگیرانه حوزه معاونت دانشجویی در زمینه مبارزه با بیماری کرونا

۲۵ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۸:۲۶ کد : ۱۱۱۶۳ اخبار
تعداد بازدید:۷۴۹
معاون دانشجویی دانشگاه تهران، اقدامات اجرایی و پیشگیرانه حوزه معاونت دانشجویی در زمینه مبارزه با بیماری کرونا را تشریح کرد.
اقدامات اجرایی و پیشگیرانه حوزه معاونت دانشجویی در زمینه مبارزه با بیماری کرونا

دکتر سعید حبیبا، معاون دانشجویی دانشگاه تهران، در گفت‌وگو با روابط عمومی دانشگاه با بیان اینکه در زمینه مبارزه با بیماری کرونا اقدامات اجرایی و پیشگیرانه در حوزه معاونت دانشجویی انجام شده است به تشریح اقدامات صورت گرفته از سوی مرکز مشاوره دانشگاه، اداره کل امور خوابگاه‌ها و اداره کل امور دانشجویی پرداخت.
وی توجه به بهداشت فردی، محیطی و روانی، ارائه راهکارهای آموزشی، خدمات پرسنلی و توسعه خدمات مشاوره غیرحضوری را از کارهای انجام شده در مرکز مشاوره دانشگاه برشمرد.
دکتر حبیبا، خریداری و توزیع ماسک و دستکش در بین کارکنان و مراجعان دارای علائم، خریداری و توزیع محلول ضدعفونی کننده دست و سطوح اداری در کلیه طبقات، برگزاری جلسه آموزشی با همکاران خدماتی و اداری در خصوص پیشگیری و مبارزه با کرونا، برگزاری جلسه آموزشی ویژه کلیه کارشناسان و مسئولان دفاتر مشاوره و ارتقا، نصب اطلاعیه‌های دریافتی از مرکز بهداشت و درمان دانشگاه، تعریف فعالیت‌های محتوایی و برنامه‌ریزی به صورت دورکاری برای همکاران واجد شرایط، تهیه و تولید سه عنوان بروشور آموزشی مدیریت استرس و اضطراب و توسعه خدمات مشاوره تلفنی دانشجویان را از جمله اقدامات مرکز مشاوره دانشگاه توصیف کرد.
معاون دانشجویی دانشگاه تهران، ضمن اشاره به تخلیه کامل تمامی خوابگاه‌های دانشگاه تصریح کرد: «خرید مواد شوینده و ضدعفونی اضافی مورد نیاز برای شستشو و ضدعفونی کردن محوطه‌ها و ساختمان‌ها، شستشو و ضدعفونی کردن تمام سطوح مربوط به بیش از ۷۰ ساختمان اسکان خوابگاهی، ورزشی، قرائت‌خانه‌، کتابخانه‌ها و سایت در مجتمع‌های شهید چمران، فاطمیه، کوی پسران و خوابگاه‌های سطح شهر، اطلاع‌رسانی منظم از کانال تلگرامی اداره کل خوابگاه‌ها و نظافت، شستشو، سم‌پاشی و ضدعفونی کردن اتاق‌های دانشجویان برخی از کارهای صورت گرفته از سوی اداره کل امور خوابگاه‌ها است».
وی تشکیل کمیته بحران دانشجویی با حضور اعضا، شرکت در جلسه کمیته بحران مشترک با دانشگاه علوم پزشکی تهران و شرکت در جلسات کمیته مبارزه با کرونای دانشگاه را نیز از اقدامات اداره کل امور دانشجویی دانست.
دکتر حبیبا، در ادامه به تبیین اقدامات پیشگیرانه و کنترلی بیماری کرونا از سوی مرکز بهداشت و سلامت دانشگاه پرداخت و خاطرنشان کرد: «رصد مسافرت دانشگاهیان به کشور چین شامل وضعیت ۱۲۰ دانشجو، تهیه پوستر آموزش، برگزاری نشست‌های تخصصی با کارشناسان، مدیران، مسئولان درمانگاهی و پزشکان جهت تدوین دستورالعمل و رویه‌های کنترل کرونا ویروس در دانشگاه و کمک به تهیه دستورالعمل بهداشتی مرتبط با کرونا ویروس در سطح وزارت علوم با همکاری مشترک رؤسای مراکز بهداشت و درمان و کارشناسان بهداشت دانشگاه‌ها و نیز دفتر سلامت و مشاوره سازمان امور دانشجویان وزارت علوم از مهمترین کارهای انجام شده در این زمینه قبل از گزارش بیماری در ایران است».
معاون دانشجویی دانشگاه تهران، در پایان تصریح کرد: «تهیه لیست اقلام ضروری برای کارکنان خدماتی دانشگاه، ارسال پیامک‌های آموزشی برای دانشگاهیان، ارائه مشاوره‌های پزشکی به مراجعان، مکاتبات و ارتباطات مستمر به منظور تسهیل دسترسی دانشگاه و دانشگاهیان به ماسک، دستکش، مواد ضدعفونی کننده و شوینده، شرکت در نشست‌ها و جلسات کمیته کنترل کرونا ویروس در دانشگاه به منظور تدوین اقدامات، برنامه‌ها و دستورالعمل‌های لازم، حضور تیم‌های مرکز بهداشت در محل کار همکاران دانشگاهی به منظور سنجش تب و کنترل وضعیت سلامت همکاران و راه‌اندازی مرکز تب‌سنجی در گیت‌ها و ورودی‌های دانشگاه با کمک نیروهای انتظامات را نیز دیگر اقدامات مرکز بهداشت و سلامت دانشگاه بعد از گزارش موارد ابتلاء به کرونا ویروس در کشور برشمرد».


( ۷ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.