مراسم تجلیل از برگزیدگان بیست و هشتمین جشنواره دانشجوی نمونه کشوری برگزار شد

۱۰ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۴۱ کد : ۱۱۰۶۸ اخبار
تعداد بازدید:۱۷۳۹
مراسم تجلیل از برگزیدگان بیست و هشتمین جشنواره دانشجوی نمونه کشوری، در دانشگاه تهران برگزار شد.
مراسم تجلیل از برگزیدگان بیست و هشتمین جشنواره دانشجوی نمونه کشوری برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از معاونت دانشجویی، مراسم تجلیل از برگزیدگان بیست و هشتمین جشنواره دانشجوی نمونه کشوری و منتخبین دانشگاه آزاد اسلامی، سوم اسفند ۱۳۹۸ با حضور معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان و معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت در دانشگاه تهران برگزار شد.
دکتر مجتبی صدیقی، رئیس سازمان امور دانشجویان، در این مراسم از افزایش ۵۰ درصدی مبلغ جایزه نقدی دانشجویان نمونه سال جاری خبر داد و گفت: «دانشجویان دکترای نمونه برای استفاده از فرصت تحقیقاتی حمایت و کمک می‌شوند، هم‌چنین دانشجویان در مقاطع پایین‌تر می‌توانند بدون آزمون در دوره بالاتر شرکت کنند».
وی در تشریح جزئیات برگزاری این مراسم خاطرنشان کرد: «جشنواره دانشجویان نمونه در این دولت به شکل منظم برگزار شده است و ما از برگزاری این جشنواره سه هدف را پیگیری می‌کنیم. اول اینکه از تلاش‌های دانشجویان نخبه کشور و زحمات استادان آنها که این دانشجویان را تربیت کرده‌اند تقدیر شود و هدف دوم نیز به منظور ایجاد انگیزه برای سایر دانشجویان است تا آنها نیز با دیدن این دانشجویان نمونه‌های کشوری ترغیب و تشویق شوند و این مسیر را دنبال کنند».
دکتر صدیقی، در ادامه تصریح کرد: «یکی دیگر از اهداف برگزاری جشنواره فوق این است که از این فرصت استفاده کنیم تا مسائل حوزه آموزش عالی در حوزه پزشکی و غیرپزشکی را به گوش مسئولان برسانیم تا امکانات و تجهیزات حمایت از این دانشجویان افزایش یابد».
رئیس سازمان امور دانشجویان، با اشاره به بازنگری آئین‌نامه دانشجویان نمونه اظهار کرد: «امسال با بازنگری آئین‌نامه دانشجویان نمونه، سختگیری‌ها بیشتر شد تا بهترین‌ها انتخاب شوند در حوزه آموزش و پژوهش امتیازها سخت‌تر و جدی‌تر شد برهمین اساس تعداد دانشجویان نمونه در این دوره نسبت به سال گذشته کمتر هستند. هدف ما این بود که فردی که به عنوان دانشجوی نمونه معرفی می‌شود در آن هیچ تردید، شک و شبهه وجود نداشته باشد».
وی از افزایش جایزه نقدی منتخبین دانشجوی نمونه امسال خبر داد و افزود: «کاهش تعداد دانشجویان برای افزایش کیفیت جشنواره این فرصت را ایجاد کرد که بتوانیم جایزه نقدی برگزیدگان را افزایش دهیم، به طوری که جایزه نقدی دانشجویان کارشناسی بیش از ۵۰ و دانشجویان دکترا و کارشناسی ارشد نیز تا ۵۰ درصد افزایش یافت».
معاون وزیر علوم، در خصوص تسهیلات و امتیازات اختصاصی به دانشجویان نمونه نیز گفت: «دانشجویان دکترای نمونه برای استفاده از فرصت تحقیقاتی حمایت و کمک می‌شوند. دانشجویان در مقاطع پایین‌تر می‌توانند بدون آزمون در دوره بالاتر شرکت کنند. هم‌چنین این دانشجویان به بنیاد ملی نخبگان معرفی می‌شوند و از امتیاز برای جذب به عنوان عضو هیأت علمی در دانشگاه‌ها برخوردار هستند».
رئیس سازمان امور دانشجویان، در پایان تأکید کرد: «امسال دانشگاه آزاد همانند سایر زیر نظام‌های آموزش عالی در این جشنواره شرکت و بر اساس شاخص‌های خود دانشجویان نمونه را معرفی کرد و در مجموع، امروز بعد از ظهر با حضور معاون اول رئیس جمهور ۳۰ تن از دانشجویان نمونه معرفی و تقدیر می‌شوند».
 

خبر مرتبط:
انتخاب دانشجویان دانشگاه تهران به عنوان دانشجوی نمونه کشوری


( ۱۲ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.