به مناسبت روز مهندس برگزار می‌شود؛ ‌

مسابقه کروکی در مجموعه تاریخی و فرهنگی باغ موزه نگارستان دانشگاه تهران

۲۸ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۳:۰۰ کد : ۱۰۹۷۴ اخبار
تعداد بازدید:۵۱۰
به مناسبت پنجم اسفند، بزرگداشت خواجه نصیرالدین طوسی و روز مهندس، مسابقه کروکی در مجموعه تاریخی و فرهنگی باغ موزه نگارستان دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، محسن نقیلو، مدیر امور موزه‌ها و فضاهای فرهنگی دانشگاه تهران، ضمن اعلام این خبر گفت: «این مسابقه علمی توسط معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران و برای گرامی‌داشت روز مهندس و کسب مهارت در حوزه هنر و معماری برگزار می‌شود».
وی افزود: «شرکت در این مسابقه بدون محدودیت سنی است و کلیه علاقه‌مندان به باغ موزه نگارستان می‌توانند برای شرکت در مسابقه پنجم اسفند ماه سال جاری بین ساعت ۹ تا ۱۲ جهت ثبت‌نام به باغ موزه نگارستان مراجعه کنند».
نقیلو، خاطرنشان کرد: «مراسم تقدیر از آثار برتر همان روز ساعت ۱۷ بعد از برگزاری کارگاه تخصصی در تالار روح‌الامینی باغ موزه نگارستان با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، شهردار منطقه ۱۲، رئیس ایکوم ایران و مهندس ایرج حسابی برگزار خواهد شد».
مدیر امور موزه‌ها و فضاهای فرهنگی دانشگاه تهران، تصریح کرد: «برپایی نمایشگاه آثار برتر در گالری نگارستان در هفته میراث فرهنگی، چاپ کتاب آثار، برگزاری کارگاه آموزشی رایگان، فروش کتاب‌های تخصصی با تخفیف ویژه، ارائه گواهی شرکت در مسابقه برای کلیه شرکت‌کنندگان توسط آتلیه معماری صدیق، استفاده از طرح‌های برتر در تبلیغات محیطی و فضای مجازی از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده برای این مسابقه است».
وی در پایان گفت: «مشاور علمی این مسابقه دکتر مرتضی صدیق مدرس دانشگاه و مؤلف بیش از شصت جلد کتاب معماری خواهد بود. هم‌چنین هیأت داوران از استادان بنام طراحی کروکی و اسکیس تشکیل شده است».


( ۲ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.