رئیس جدید دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی معرفی شد

۱۰ آذر ۱۳۹۸ | ۱۵:۱۷ کد : ۱۰۱۶۳ اخبار
تعداد بازدید:۲۷۸۹
رئیس جدید دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی، ۱۰ آذر ۱۳۹۸ با حضور دکتر سید احمدرضا خضری، مشاور رئیس و مدیر کل حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه تهران معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، در مراسمی با حضور دکتر سید احمدرضا خضری، مشاور رئیس و مدیر کل حوزه ریاست و روابط عمومی، دکتر محمود گودرزی، به عنوان رئیس جدید دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی معرفی و از زحمات دکتر رضا رجبی، در زمان تصدی این سمت تقدیر به عمل آمد.
در این مراسم دکتر سید احمدرضا خضری، مشاور رئیس و مدیر کل حوزه ریاست و روابط عمومی، گفت: «دانشکده تربیت‌بدنی یکی از دانشکده‌های با سابقه دانشگاه تهران است که دانشجویان و اعضای هیأت علمی آن توانسته‌اند، افتخارات بسیاری را در سطح ملی و بین‌المللی کسب کنند».
وی با اشاره به اتمام دوره ریاست دکتر رجبی در دانشکده تربیت بدنی، خاطر نشان کرد: «ما همواره شاهد زحمات و تلاش‌های بسیار ایشان برای اداره دانشکده بوده‌ایم. با توجه به تصمیم هیأت رئیسه دانشگاه، زمان تصدی دوره‌های مدیریتی در دانشگاه تهران حداکثر دو دوره سه ساله است و یک مسئول باید بتواند در همان سال‌های نخست راه صحیح ارتقا مجموعه تحت مدیریت خود را بیابد و در دوره دوم نیز با تدبیر بیشتر برای تعالی و پیشبرد اهداف آن گام‌های مؤثری بردارد».
مشاور رئیس دانشگاه تهران، تصریح کرد: «در دانشگاه تهران، برای تعیین مسئول دانشکده‌ها و پردیس‌ها فرایند نظرخواهی از اعضای هیأت علمی تعریف شده است. هر چند که این فرایند از سوی بر‌خی مورد انتقاد است، اما معتقدیم که انتخاب یک مسئول به این روش به هیچ وجه جنبه انتخاباتی ندارد و تنها جنبه نظر خواهی و استشاره ای دارد».
دکتر خضری، افزود: «دانشگاه تهران بیش از دو هزار تن عضو هیأت علمی دارد که شناسایی توانمندی‌های یکایک آنان امکان پذیر نیست، پس مهمترین بازوی مشورتی برای تعیین مسئول جدید در واحدهای دانشگاه انجام یک نظرخواهی از اعضای هیأت علمی آن واحد است. تا کنون ده‌ها بار از همین طریق مورد نظرخواهی صورت گرفته است و در تمامی موارد بر اساس نتایج این نظرخواهی اقدام شده است که این نشان‌دهنده احترام و اعتباری است که رئیس دانشگاه تهران برای خردجمعی و استفاده از دیدگاه اعضای هیأت علمی قائل است».
وی در ادامه دانشکده تربیت بدنی و علوم تربیتی، را به عنوان یک دانشکده ویژه و خاص توصیف کرد و گفت: «این دانشکده به جز فعالیت‌های داخلی، مأموریت‌های ملی نیز بر عهده دارد و بسیاری از متخصصان این حوزه را برای کشور تربیت می‌کند. در این دانشکده افراد بسیاری از گذشته زحمت کشیده‌اند که قابل تقدیر است. در این دوره نیز دکتر رجبی، برای پویایی دانشکده تلاش زیادی کردند و همواره سعی داشتند تا دانشکده را به نحو شایسته‌ای مدیریت نمایند که من از طرف رئیس دانشگاه و هم‌چنین هیأت رئیسه از ایشان قدردانی می‌کنم».
مشاور رئیس دانشگاه تهران، اظهار کرد: «بر اساس نتایج نظرسنجی از اعضای هیأت علمی دانشکده، دکتر گودرزی، که دارای فعالیت‌ها و سوابق آموزشی و اجرایی بسیاری هستند به عنوان رئیس جدید دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی، با بیشترین اقبال روبرو شدند و من در این فرصت از تمام کسانی که در این فرایند و برای پذیرش مسئولیت اعلام آمادگی کردند، نیز تشکر می‌کنم».
دکتر خضری، با عنوان اینکه در انتخاب مسئول جدید بر اساس شیوه نظرخواهی سه گام پیش‌بینی شده است، گفت: «رئیس دانشگاه تهران، طی سه مرحله نظرخواهی، برنامه و در نهایت گفت‌و گوی مستقیم، مسئول جدید را برای تصدی یک سمت انتخاب می‌کنند و با انجام این مراحل دکتر گودرزی که دارای سوابق مدیریتی ملی و دانشگاهی هستند، به عنوان رئیس جدید دانشکده منصوب شدند. این دانشکده امکانات بسیاری دارد و انتظار ما از دکتر گودرزی آن است که با استفاده کامل از ظرفیت‌های دانشکده و جلب پشتیبانی نهادهای مختلف کشوری و دانشگاهی و یاری خواستن از اعضای هیأت علمی، کارکنان و دانشجویان دانشکده تمام تلاش خود را برای توسعه و پیشبرد هرچه بیشتر دانشکده در سطح ملی و بین‌المللی و در جهت تحقق اهداف دانشگاه به کار گیرند».
وی در پایان ضمن سپاسگزاری از زحمات اعضای هیأت رئیسه و مدیران دانشکده آنان را به همراهی و همکاری با ریاست جدید دانشکده فرا خواند.
دکتر رضا رجبی، رئیس پیشین دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی، نیز با بیان اینکه گزارش فعالیت‌های صورت گرفته را در مراسم تودیع و معارفه ارائه خواهد داد، افزود: «دانشگاه تهران، یکی از بزرگ‌ترین دانشکده‌های تربیت بدنی در سطح دنیا را دارد وهم‌چنین این دانشکده یکی از غنی‌ترین دانشکده‌ها با امکانات وسیع است. بر این اساس لازم است هر شخصی که مسئولیت این دانشکده را بر عهده می‌گیرد در راه پیشرفت و تعالی آن کوشش کند».
وی خاطرنشان کرد: «کار کردن در دانشگاه تهران و بودن در دانشکده تربیت بدنی از افتخارات است و من همچنان با تمام توان در خدمت دانشکده خواهم بود. کارهای بزرگی در این دوره انجام شده است که گزارش آن در فرصت مناسبی ارائه خواهد شد. یکی از اقدامات صورت گرفته استفاده از نیروهای جوان در تمامی سمت‌ها بود که بازخورد بسیار مثبتی را به همراه داشت».
دکتر رجبی، با اظهار اینکه باید در حوزه بین‌الملل فعالیت‌های دانشکده گسترش پیدا کند، عنوان کرد: «ما در سطح ملی و به‌ویژه حوزه بین‌الملل به عنوان یک الگو در کشور باید فعالیت‌های دانشکده را گسترش دهیم. فعالیت‌های این دانشکده در جامعه دارای اهمیت است و کسی که مسئولیت دانشکده را بر عهده می‌گیرد، باید بتواند در جهت مطلوب و بهینه اقدامات مؤثری را انجام دهد».
در ادامه دکتر محمود گودرزی، رئیس جدید دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی، بیان کرد: «همه ما باید در جهت توسعه دانشکده تلاش کنیم. من حتی با داشتن پست‌های اجرایی خارج از دانشگاه، اما هیچ زمان کلاس‌های آموزشی خو را ترک نکردم».
وی با تأکید اینکه مشکلات و مسائل دانشکده باید در درون آن حل شود، افزود‌: «امیدوارم در این فرصت پیش آمده بتوانم برای حل مسائل دانشکده و ایجاد هم‌گرایی بیشتر گام مؤثری بردارم. برای پیشبرد اهداف دانشکده برنامه‌هایی ارائه شده است، این برنامه‌ها بر اساس تجربیات عینی که در دوره کارهای اجرایی داشته‌ام، تدوین شده است و امیدوارم بتواند برای پیشرفت دانشکده مفید واقع شود».
دکتر گودرزی، با اظهار اینکه همواره معلمی از افتخاراتم بوده است، خاطرنشان کرد‌: «من به عنوان رئیس این دانشکده تلاش می‌کنم تا شرایط و فضای مناسب و لازم را برای دیگر کارکنان دانشکده فراهم آورم. دکتر رجبی، در توسعه علوم، پژوهش و تولیدات علمی فعالیت‌های بسیاری انجام داده‌اند که امید دارم بتوانیم این اقدامات را توسعه دهیم و هم‌چنین بتوانیم در سایر زمینه‌‌ها از جمله ساخت و اتمام پروژه‌های نیمه تمام گام‌های مؤثری برداریم».


( ۱۷ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.