عضو هیأت علمی دانشگاه تهران منتخب دومین گردهمایی تجلیل از چهره‌های نامی صنعت و اقتصاد کشور شد

۲۶ آبان ۱۳۹۸ | ۱۵:۲۹ کد : ۱۰۰۳۱ اخبار
تعداد بازدید:۱۳۳۶
دکتر مهدی قربانی، دانشیار پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران، منتخب دومین گردهمایی تجلیل از چهره‌های نامی صنعت و اقتصاد کشور شد.
عضو هیأت علمی دانشگاه تهران منتخب دومین گردهمایی تجلیل از چهره‌های نامی صنعت و اقتصاد کشور شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از معاونت پژوهشی، در دومین آئین تجلیل از چهره‌های نامی صنعت و اقتصاد که با حضور مدیران صنایع و پژوهشگران کشور، ۲۳ آبان ۱۳۹۸ در سالن همایش‌های صدا و سیما برگزار شد، دکتر مهدی قربانی، دانشیار پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران، موفق به دریافت تندیس نام و نشان ماندگار در توانمندسازی و اشتغال روستایی کشور شد.
دکتر مهدی قربانی، بیش از چهار سال پژوهش‌های خود را در حوزه توانمندسازی جوامع محلی متمرکز کرده است. تدوین الگوی توانمندسازی جوامع محلی در کشور با تأکید بر اقتصاد مقاومتی، ارتقای روحیه تعاون یاریگری و سرمایه اجتماعی در ۱۵۵ روستای شهرستان قلعه گنج در جهت آبادانی و پیشرفت روستایی، بسترسازی برای آموزش و مهارت روستاییان و راه‌اندازی مراکز مشاوره و رشد کسب و کار برای بهبود فضای کسب و کار و ارائه خدمات مشاوره شغلی به جوامع محلی از جمله فعالیت‌های این پژوهشگر دانشگاه تهران است.
هم‌چنین ارتقای سرمایه مالی و اقتصادی جامعه روستایی بر مبنای ظرفیت‌های بومی هر منطقه در جهت تکمیل زنجیره ارزش تولید با رویکرد تأمین مالی خرد، تقویت روحیه اعتماد به نفس، خودباوری و حفظ شأن و منزلت و کرامت انسانی با ترویج فرهنگ کار و تلاش، تثبیت جامعه روستایی و مهاجرت معکوس به روستاها و تحکیم بنیان خانواده و حفاظت و بهره‌برداری پایدار از منابع طبیعی و محیط‌زیست با رویکرد مشارکت مردمی در مناطق روستایی نیز از دیگر اقدامات صورت گرفته عضو هیأت علمی دانشگاه تهران در این حوزه است.


( ۱۷ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.