مدیر کل بهداشت و درمان دانشگاه تهران خبر داد؛

راه‌اندازی دستگاه رادیولوژی دیجیتال در مرکز دندانپزشکی بزرگمهر دانشگاه تهران

۲۶ آبان ۱۳۹۸ | ۱۴:۵۶ کد : ۱۰۰۲۹ اخبار
تعداد بازدید:۷۷۵
مدیر کل بهداشت و درمان دانشگاه تهران، از راه‌اندازی دستگاه رادیولوژی دیجیتال در مرکز دندانپزشکی بزرگمهر خبر داد.
راه‌اندازی دستگاه رادیولوژی دیجیتال در مرکز دندانپزشکی بزرگمهر دانشگاه تهران

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از معاونت دانشجویی، دکتر یوسف مقدس، مدیر کل بهداشت و درمان دانشگاه تهران، ضمن اعلام این خبر گفت: «در آستانه میلاد رسول گرامی اسلام (ص) و با حضور معاون دانشجویی، دستگاه رادیولوژی دیجیتال در مرکز دندانپزشکی بزرگمهر راه‌اندازی شد».
وی افزود: «با توجه به کیفیت و شفافیت بالاتر تصاویر دیجیتال، این دستگاه می‌تواند کمک فراوانی به تشخیص دقیق‌تر مشکلات دندانی و درمان مناسب بیماران ارائه دهد».
دکتر مقدس، خاطر نشان کرد: «در این فناوری دیگر نیازی به انتقال دستی عکس دندان توسط بیمار نیست و تصویر مربوط از طریق شبکه به نمایشگر دندانپزشک منتقل شده و با توجه به بارکدخوان نصب شده در اتاق پزشکان و بارکد نصب شده روی پرونده بیمار، تصویر در نمایشگر متعلق به پزشک معالج قابل مشاهده است».
مدیر کل بهداشت و درمان دانشگاه تهران، درباره منابع تأمین اعتبار جهت تهیه این دستگاه تصریح کرد: «سرمایه لازم جهت تهیه دستگاه رادیولوژی از طرف بخش خصوصی و سرمایه لازم جهت احداث شبکه وتهیه رایانه‌ها و تجهیزات مربوط از سوی اداره کل بهداشت و درمان دانشگاه تأمین شده است».


( ۴ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.