هسته‌های فضای کار اشتراکی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران طرح‌های خود را به اتمام رساندند

۲۵ آبان ۱۳۹۸ | ۱۰:۴۶ کد : ۱۰۰۰۳ اخبار
تعداد بازدید:۴۹۵
جلسه اختتامیه هسته‌های فضای کار اشتراکی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، ۲۲ آبان ۱۳۹۸ برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از پارک علم و فناوری، هسته‌های برگزیده از سه رویداد استارتاپ ویکند طراحی صنعتی، استارتاپ ویکند اینترنت اشیا و استارتاپ ویکند دومین جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان در سال ۹۷ که ایده‌هایی با قابلیت تبدیل به کسب و کار موفق را داشتند به مدت ۹ ماه در فضای کار اشتراکی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، قرار گرفتند تا مسیر تبدیل ایده به کسب و کار برای طرح خود را در این مجموعه و با کمک و حمایت‌های همه جانبه این مجموعه طی کنند. در حمایت از این هسته‌های شکل گرفته سه نهاد حمایتی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، بنیاد نیکوکاری جمیلی و بنیاد حامیان دانشگاه تهران نقش داشتند.
در این جلسه که به‌منظور بررسی روند فعالیت هسته‌ها در تکمیل کردن طرح‌های آنها برگزار شد، دکتر عباس زارعی هنزکی، رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، دکتر ناصر غلامی، دبیر هیأت مدیره بنیاد حامیان دانشگاه تهران و مهندس ابراهیم جمیلی، رئیس هیأت امنای بنیاد نیکوکاری جمیلی، حضور داشتند.
دکتر عباس زارعی هنزکی، رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، در مراسم اختتامیه گفت: «مفتخر هستیم که برای اولین‌بار و با ایجاد فضای کار اشتراکی، شاهد فرایند حمایت از ایده تا تولید محصول در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران بودیم و امیدوارم که این روند با قوت هرچه بیشتر ادامه پیدا کند».
مهندس ابراهیم جمیلی، رئیس هیأت امنای بنیاد نیکوکاری جمیلی، نیز در این مراسم اظهار کرد: «مبنای کار ما این است که علاوه بر تولید به اشتغال‌زایی جوانان کمک کنیم. به دنبال فرصت‌های جدیدی برای یافتن راهکار‌های درست در این راه هستیم تا بتوانیم آنها را در موقعیت مناسب به کار ببریم، در این زمینه به کمک جوانان نیاز داریم تا به موفقیت دست یابیم».
در بخش دیگر مهندس جمالی، مسئول مرکز نوآوری و کارآفرینی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، با ارائه گزارش تکمیلی از فعالیت‌های صورت گرفته خاطرنشان کرد: «پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در سال ۹۷ تعداد سه استارت آپ ویکند در حوزه علوم پایه، اینترنت اشیا و طراحی صنعتی برگزار کرد که در این استارت آپ ویکندها به ترتیب سه، چهار و چهار تیم برگزیده و مجوز حمایت‌های پارک علم و فناوری و استفاده از فضای کار اشتراکی را دریافت کردند. پس از حضور تیم‌ها در فضای کار اشتراکی و به‌منظور تسریع فرآیند رشد هسته‌ها، کارگاه‌های آموزشی، کلینیک کسب و کار، جلسات منتورینگ کسب و کار و هم‌چنین فنی و تخصصی و پرداخت گرنت با توجه به ارزیابی‌های صورت گرفته برگزار شد».
پس از ارائه این گزارش، هسته‌ها به معرفی طرح و ایده خود و روند طی کردن ایده تا کسب و کار پرداختند. در پایان نیز به هر کدام از اعضای هسته‌ها، گواهی اختتام طرح هسته‌ها در فضای کار اشتراکی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، اهدا شد.


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.